آیا مشاوره پیش از ازدواج ضروری است؟

برای مشاوره و رزرو وقت با سامانه الو روانشناس تماس بگیرید
09154433487

 مشاوره قبل از ازدواج چندسالی است که باب شده. پیش از آن شاید کمتر کسی لزوم این مشاوره را احساس می کرد اما این روزها توصیه می شود پیش از مشاوره به هیچ کس بله نگویید.
یکی از مهمترین علت های مشاوره پیش از ازدواج آمار بسیار بالای طلاق در جامعه س ، تا با شناخت بیشتر از یکدیگر توست یک متخصص مجرب احتمال جدایی و طلاق را به حداقل برسانیم.
ازدواج تصمیم مهمی برای آغاز زندگی مشترک است و دریافت مشاوره پیش از هر اقدامی، جهت ایجاد آمادگی مواجهه با مسائل مرتبط با آن، ضروری می باشد.
آیا مشاوره پیش از ازدواج ضروری است؟

شاید با خود بگویید مگر دوست داشتن بین دختر و پسر، شرط ضروری برای ازدواج نیست؟ پس گرفتن مشاوره چه اهمیتی دارد؟ بعد از ازدواج، مسئولیت هایی برعهده زن و شوهر قرار می گیرد که برایشان تازگی دارد. اشتباه در شیوه برخورد با این مسئولیت ها و نداشتن آمادگی قبلی، می تواند عامل تنش در زندگی مشترک گردد. به همین جهت مشاوره گرفتن قبل از ازدواج ضروری بوده و شرطی مهم جهت روبرو شدن با مسائلی است که به دنبال آن اتفاق خواهد افتاد. بسیاری از تنش ها و دعواهای بی پایه و اساس که در حین یا بعد از ازدواج رخ می دهند، به دلیل تصمیمات غلط در روش برخورد با آن ها به وجود آمده اند.

زمان شناخت برای ازدواج کم است و مشاور به شما کمک می کند تا در مدت کوتاهی نسبت به یکدیگر شناخت پیدا کنید. روش کار مشاوران ازدواج این است که از شما دو نفر تست های شخصیت شناسی جداگانه ای می گیرند، نمودار خانوادگی تان را رسم می کنند، نسبت به شرایط زندگی شما اطلاع کسب می کنند و چکیده این اطلاعات را به صورت مفید و مختصر در اختیار شما قرار می دهند. به این ترتیب می توانید در مدت کمی، اطلاعات کافی درباره طرف مقابل کسب کنید.

از آن مهم تر، مشاور ازدواج می تواند به شما کمک کند تا متوجه شوید چه قدر از شناختی که کسب کرده اید درست است.

مشاوره پیش از ازدواج

مشاور ازدواج بدون حب و بغض یا دخیل کردن احساساتش، آنچه را از بیرون می بیند، برای شما بازگو می کند. او آن چیزی را که می تواند درباره رابطه شما پیش بینی کند به شما خواهد گفت و شما را با تصمیم گیری درباره این مساله تنها خواهد گذاشت. مشاور ازدواج هیچ وقت به شما نمی گوید ازدواج کنید یا نه، بلکه می گوید در صورتی که این ازدواج سر بگیرد با چه دشواری ها یا چه نقاط قوتی مواجه خواهید شد و چقدر شانس خوشبخت شدن دارید.

روانشناس بالینی مشاور ازدواج با ارائه مشاوره های کاربردی، این مسیر را برای زوجین هموار و آسان می کند. دوست داشتن شرط ضروری یک ازدواج است. اما؛ گرفتن مشاوره پیش از ازدواج برای دوست تر داشتن لازم است. جهت حضور در جلسات مشاوره می توانید وقت مراجعه تان را از قبل رزرو کنید.

مشاوره حضوری روان شناسی در مشهد
مشاوره تلفنی روان شناسی
مشاوره رایگان روان شناسیآیا مشاوره پیش از ازدواج ضروری است؟

 
 
 
  
الو روانشناس
  
 
ALO/RAVANSHENAS
 

© Copyright Qode Interactive. This is a part of R.C.C theme.

 

Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1

 

 

 

سلام من اپراتور سامانه الو روان شناس هستم چطور میتونم کمکتون کنم ؟ اگر سوالی دارید و ما آنلاین نیستیم با شماره 09154433487 در واتساپ ما در ارتباط باشید

.. در واتساپ با ما در ارتباط باشید
Close and go back to page