چرا زوجین در شرایط خوب هم با یکدیگرمشاجره می کنند؟

 

تلفن پذیرش و منشی جهت رزرو وقت :


09154433487 | 09152455366

 

 
توجه داشته باشید که احساس های ناخوشایند مرتبط به گذشته ها در زمان عاشق شدن و لحظات شادی و محبت آمیز نمایان می گردند.
 به طور مثال :  ممکن است وقتی زوجین به منزل جدیدی اثاث کشی می کنند و یا زمانی که تزیینات منزل خود را عوض میکنند وقتی در جشن فارغ التحصیلی شرکت به هم می رسانند و یا در مراسم نامزدی یا مراسم جشن حضور پیدا می کنند یا حتی ممکن است در زمان مسافرت و یا تعطیلات چون وضع قبلی آنها تغییر کرده است حالات و رفتار آنها نیز عوض می شود در این حالت رفتارهای عجیب و غریب از خود بروز می دهند که همه اینها می تواند در ریشه در در گذشته آنها داشته باشد.

چرا زوجین در شرایط خوب هم با یکدیگرمشاجره می کنند؟

تمام این ناراحتی ها خشم های فرو خورده و یا احساسات سرکوب شده ما هستند که در زمان خوشی خودشان را بروز میدهند بیاییم احساسات خود را سرکوب نکنیم و هر مشکلی را در زمان خود حل کنیم .

زمانی که این احساسات در زمان خود حل می شوند خوشی های ما نیز از بین نمی روند ، و روز های بیاد ماندنی را در کنار هم تجربه می کنیم .

در زمانی که بدانیم احساس های ناخوشایند و سرکوب شده گذشته ها گهگاهی ظاهر خواهند شد به راحتی با همسرمان اختلاف پیدا نمی کنیم چون می دانیم این مسائل بی مقدمه نیست و ما اسیر رنج شده ایم.

طبق اصل ۹۰ به ۱۰ بیشتر ناراحتی هایی که بین زوجین رخ می دهد مربوط به گذشته ها می باشد و تنها ۱۰ درصد مربوط به حال است پس این اختلاف ها ارتباطی به حال ما ندارد .
پس این پیش زمینه می تواند اختلافات ما را کمتر کند و یا حداقل ریشه ناراحتی های خودمان را متوجه می شویم و این مسئله از شدت نزاع و درگیری می کاهد . 

هرگز شما به دلایلی که فکر می‌کنید ناراحت نیستید .زمانی که احساسات خود را بر روی نامه های محبت آمیز می نویسید و تمرین میکنید به مرور زمان می بینید که متفاوت از آنچه قبلاً فکر می کردید ناراحت هستید. با احساس نمودن و تجربه کردن احساسات منفی از بین می رود.درست همانگونه که ممکن است تحت تاثیر احساسات منفی قرار بگیریم همانطور نیز می توانیم از شر آنها نجات پیدا کنیم.

در هنگام نوشتن نامه های محبت آمیز امکان دارد خاطرات و احساسات مربوط به گذشته ها را حس نکنید ولی زمانی که به احساس های واقع در عمق وجود خود توجه می کنید متوجه می شوید که به راستی ناراحت هستید و این مسئله به گذشته های شما نیز ارتباط دارد.

چرا زوجین در شرایط خوب هم با یکدیگرمشاجره می کنند؟

 

 چرا افراد سالم هم به مشاوره نیاز دارند ؟ 

هرچه روابط بین زوجین صمیمی تر شود عشق میان آن ها افزایش می یابد. در نتیجه کدورت های قدیمی نیز بیشتر خود را نشان می دهند چون هر دو زوج با هم صمیمی هستند و تمام احساسات خود را راحتر بیان می کنند و برای التیام آن ها چاره‌ای می جویند .چون بیشتر ما نمی دانیم که با این احساسات دردناک چه کنیم در نتیجه توان هر اقدامی را از دست می‌دهیم.
{module title="درباره الو روانشناس - مقالات"}
برای از بین بردن این گونه احساسات ناخوشایند دوست نداریم با هر کسی صحبت کنیم چون این کار افشای راز و احساسات شخصی ماست و اگر چنانچه با شخصی در میان بگذاریم خجالت زده شده و بدون هر گونه دلیلی نگران افسرده و رنجیده خاطر و دلخور می شویم .در این حالت چون نمی توانیم احساسات خود را با شخصی در میان بگذاریم از عشق ما به همسرمان کاسته می شود ودراین گونه لحظات باید به جای فرار از احساس روی احساس کار کرد تا نمایان شوند برای این منظور باید به یک درمانگر مراجعه کنیم .

{module title="سه بنر انواع مشاوره"}

چرا زوجین در شرایط خوب هم با یکدیگرمشاجره می کنند؟

 

 

 
 
 
  
الو روانشناس
 

سامانه الو روان شناس

© Copyright Qode Interactive. This is a part of R.C.C theme.

 

Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1