زوج درمانگر خوب در مشهد | عشق مثلثی

 

تلفن پذیرش و منشی جهت رزرو وقت :


09154433487 | 09152455366

 

  

وجود داشتن عشق برای مبحث سلامت روان همه انسان ها ضروری است. بیشتر ما عشق را تجربه کرده ایم چنانچه از ما بخواهند که آن را تعریف کنیم پاسخ های گوناگونی می دهیم. نظریه مثلث عشق مطرح شد و طبق این نظریه سه بعدی صمیمیت، تعهد و شهوت دارد که در هر لحظه از زندگی و عشق تغییر می کنند.

 

زوج درمانگر خوب در مشهد


مولفه های تشکیل دهنده عشق
- صمیمیت یکی از مولفه‌های مثلث عشق است که خود شامل احساس نزدیکی پیوند و ارتباط است.
- شهوت دومین مولفه مثلث عشق است که خود شامل احساس و امیال است که به جذابیت رابطه فیزیکی و تعاملات جنسی پایان می دهد.
- تعهد و تصمیم سومین مولفه مثلث عشق است که باعث می شود که فرد رابطه اش را با طرف مقابل ادامه دهد و با او همسو شده و به اهداف مشترکی برسد.
- چنانچه بین این سه مولفه ای عشق تعاملی وجود نداشته باشد خود باعث مرگ عشق بین دو نفر می شود.


انواع عشق بین همسران

سه نوع مولفه عشق یکدیگر را تکمیل می‌کنند و با هم ارتباط دارند ترکیب این سه مولفه باعث ایجاد ۷ مدل عشق می‌شود که به ترتیب زیر بیان می کنیم البته هر کدام از این انواع عشق طی یک رابطه تغییر کرده و به مدل دیگری تبدیل می شود.


مدل عشق به سبک دوستی

این مدل عشق می‌گیرد که مولفه دوست داشتن و صمیمیت هست ولی حس تعهد و شهوت به معنای رمانتیکی وجود ندارد عشق دوستانه ریشه در سایر عشق ها دارد.


مدل عشق شیدایی

در این مدل عشق شیدایی تعهد و دوست داشتن وجود ندارد و تنها مولفه شهوت شکل می گیرد به طور معمول این گونه عشق در شروع رابطه و مخصوصاً در زمان جوانی و نوجوانی بیشتر شکل می گیرد در عشق شیدایی فرصت به اندازه برای شکل گیری احساس های صمیمی عمیق و عشق رمانتیک وجود ندارد و پس از فروش نشینی عشق شیدایی امکان دارد.

نوع های دیگری از عشق هم آشکار شوند بیشتر اوقات عشق شیدایی در محله های اولیه به قدری قوی هستند که زوج ها حاضرند جانشان را برای یکدیگر از دست بدهند ولی هنوز نمی دانند که قادرند این رابطه را به شکلی پایدار و عمیق تر ادامه دهند و یا نه.

 

افراد زیادی اصطلاحاتی مثل روانشناس خوب در مشهد یا دکتر روانشناس خوب  را این روزها به دنبال آن هستند و در اینترنت سرچ و جستجو می کنند. راستی، اگر شما هم به دنبال لیست روانشناسان مشهد یا تهران و یا دکتر روانشناس یا دکتر مشاوره خوب هستید، یا به دنبال دکتر روانشناس کودک، نوجوان یا دکتر روانشناس خانواده در مشهد می گردید، با کارشناسان پذیرش سامانه الو روان شناس در تماس باشید تا لیست بهترین روان شناسان مشهد را به شما معرفی کنند. متخصصین سامانه الو روانشناس، براساس تخصص و نیاز روز جامعه و همچنین تعهد و تجربه کاری از مراکز معتبر کشور گلچین شده اند؛ شعار مجموعه ما  تعهد در کار، تخصص در فرایند رواندرمانی و مشاوره و انصاف در برخورد با مراجعین است. قطعا شما هم برای انتخاب یک روانشناس خوب، معیارهایی دارید، ولی پیشنهاد ما به شما تعهد، اخلاق حرفه ای، تخصص و تجربه حرفه ای است، پس با ما همراه باشید.

 

مدل عشق تنها

در اینگونه عشق تنها تعهد وجود دارد و از میل جنسی و صمیمیت خبری نیست بعضی از اوقات یک عشق کامل تحلیل می شود که به یک نوع عشق پوچ و خالی تبدیل شود بعضی از اوقات هم عکس این جریان اتفاق خواهد افتاد به طور مثال امکان دارد نبود عشق در زوجی که بی علاقه به هم ازدواج میکنند کم ‌کم متحول شده و به نوعی دیگر از عشق پوچ تبدیل شود.


مدل عشق رمانتیک

در این گونه عشق از نوع رمانتیک باعث میشود که دو نفر به واسطه احساسات شهروند و صمیمیت از لحاظ هیجانی به هم پیوند بخورند اشخاصی که دارای عشق های رمانتیک با گفتگو های عمیق هستند آن‌ها کمک می‌شود که صمیمیت بیشتری با یکدیگر داشته باشند آنها هم در روابط خود با کم قوی تر حس محبت و شهوت را احساس می کنند ولی احتمال دارد هنوز در مورد تعهد های بلند مدت خود و یا برنامه های بعدی زندگی شان تصمیمی نگرفته باشند.

 

       پست پیشنهای :   درمان قطعی اختلال پانیک

icon question

 
مدل عشق رفاقتی

در این گونه عشق مولفه صمیمیت هست ولی شهوتی وجود ندارد د معرفه دوست داشتن یا صمیمیت و تعهد باعث شکل‌گیری عشق رفاقتی می شود اینگونه عشق از نوع دوستی قوی تر است چون تعهدی بلند مدت در آن وجود دارد در چنین عشقی میل جنسی بسیار کم است یا اصلا دیده نمی شود در این حالت بیشتر در زوجین دیده می‌شود که شهوت در آنها از میان رفته ولی هنوز هم پیوند محبت بین آنها وجود دارد عشق میان دوستان اعضای خانواده و یا خیلی نزدیک و از نوع عشق رفاقتی است.


مدل عشق ابلهانه
در این گونه عشق صمیمیت و تعهد در رابطه وجود ندارد ولی از دوست داشتن و صمیمیت خبری نیست در یک گردباد ارتباطی و یا ازدواجی که در آن شهوت انگیز متعهد شدن بوده قبل از آنکه صمیمیت شکل گرفته باشد.  بیشتر زمانی که دیگران را می بینند به این مسائل فکر می‌کنم که چطور این دو نفر می توانند به لحاظ تکانشی با هم عمل کنند و متاسفانه معمولاً عمر شنیدیم ازدواج‌هایی بسیار کوتاه مدت است و ادامه چنین ازدواج‌هایی شانسی می باشد.


مدل عشق ایده آل
در این مدل عشق سه نوع مولفه تعهد ، صمیمیت و شهوت وجود دارد در این گونه عشق ارتباط ایده‌آلی میان زوجین وجود دارد در این نوع عشق سالها رابطه جنسی رضایت بخش دارد و نمی توانند زندگی را بدون همسرانشان تحمل کنند بدون همسرانشان خوشحال نیستند حال سعی می‌کنند با تفاوت‌های هم کنار آمدن با چالش‌های زندگی مقابله کنند.


عشق یک فعلیت است
به عقیده دانشمندان ۷ نوع عشق ایده آل وجود دارد که خیلی دشوار تر از رسیدن به آن است چون هر سه نوع مولفه عشق باید در آن فعال باشند در حقیقت بدون داشتن ابرازی ایده‌آل‌ها رفتار از میان خواهد رفت و امکان دارد عشق به نوع رفاقتی تبدیل شوند.


روابط بین شما کاملاً منحصر به فرد است

در حقیقت اهمیت بین مولفه های عشق از فردی به شهر دیگر و از زوجی به زوج دیگر کاملاً متفاوت است و به حق همین واقعیت نیز وابستگی دارد.

 

آیا به صورت ناخواسته رابطه عاطفی تان را خراب می کنید ؟

امکان دارد در زندگی با فردی جدید آشنا شوید و با هم در ارتباط باشید و رابطه فوق‌العاده‌ای هم با هایتان داشته باشید و برای یکدیگر نیز مناسب باشید کم کم زمان بیشتری را با هم سپری خواهید کرد و هایتان به ازدواج فکر خواهید کرد.

ولی ناگهان به صورت اتفاقی دیگر جواب هایش را نداده و قرار هایتان را با او کنسل کرده و در مورد رابطه خود صحبت نخواهید کرد فرد مقابل ناراحت و ناامید می‌شود و حتی امکان دارد که عصبانیتش را بروز دهد پس از مدتی رابطه اش را با شما تمام می کند آیا این داستان برای شما نیز اتفاق افتاده و اگر اینگونه هست شاید دارید شما رابطه تان را عمدا خراب می کنید.


علت های عمدی تخریب روابط چیست ؟

دلیل هایتان گوناگونی برای خودتخریبی رابطه های عاطفی وجود دارد ارهای پدر و مادر یا اتفاق‌های زمان کودکی نوجوانی و همچنین سبک دلبستگی افراد تجربه‌های روابط عاطفی پیشین همه میتوانند بر روی رفتارهای امروز افراد اثر بگذارند .از مهمترین دلیل هایی که باعث می شود کسی رابطه های خود را خراب کند درس از صمیمیت بیش از حد با فرد است ترس از صمیمیت هنگامی اتفاق می افتد که شما از احساسات یا نزدیکی های فیزیکی هراس داشته باشید.

تمام اشخاص به روابط صمیمانه و یکدیگر نیاز دارند ولی بعضی از افراد صمیمی یادآور تجربه های تلخی هستند که باعث می شود فرد در رابطه های خود فرد مقابل را با دست پس بزند و با پا پیش بکشد و در آخر رابطه خود را با فرد خراب کند. ترس و هراس از صمیمی شدن با فرد مقابل به طور معمول ناشی از تجربه های دردناک فرق در زمان کودکی با نزدیکان خود مثل پدر ، مادر ، خواهر و برادر ها و نزدیکان فرد باشد باور اساسی و بنیادی اشخاصی که از صمیمیت می ترسند این است که به فردی نزدیک نشو ممکن است که به تو آسیب بزند.

علت اتفاقاتی که برای اینگونه افراد در زمان کودکی افتاده و نمی‌تواند به مراقبان یا والدین خود اعتماد کند به این باور در فرد شکل گرفته که هر کسی که او را دوست داشته باشد و یا به او علاقه دارد روزی به او صدمه خواهد زد این اشخاص چون در زمان کودکی قادر به ترک این گونه افراد نبوده اند امروز که یک فرد بزرگسال شده اند و می‌توانند اجازه دهند که رابطه شان بیش از حد صمیمی نشود از افراد دوری می کنند.

این حملات ترس و هراس به دو شکل و گونه خود را نشان میدهد یکی ترس از رهاشدگی و دومین ترس از گرفتاری در حالت اول شخص نگران این است که فردی که او را دوست دارد او را رها کند و تنها شود و در حالت دوم شخص می ترسد که قدرت تصمیم گیری و هویت او از دست برود این دو گونه ترس به طور معمول و همزمان وجود دارد و منجربه رفتار  ( با دست زدن و با پا پیش کشیدن )  می شود اینگونه رفتار در اشخاصی که ترس از صمیمیت دارند بسیار عادی است .


علامت و نشانه های تخریب رابطه عاطفی

- به ترک رابطه عاطفی تان زیاد فکر می کنید

از هر کار و عملی که رابطه را به سطح بالایی از تعهد می برد مانند معرفی یکدیگر به خانواده‌های هم تصمیمات درازمدت برای رابطه اجتناب می کنید و دائم از خود می‌پرسید که اگر این رابطه خوب پیش نرود چطور باید از خود حفاظت کنم.


- فرد مقابل را در مورد خودش دچار تردید می کنید

امکان دارد نوعی سوء استفاده احساسی داشته باشید و شخص مقابلتان را در مورد احساسش به شما دچار شک شود . اینگونه افراد به واقعی بودن احساس و تجربه طرف مقابلشان اعتماد ندارند و برایش ارزشی قائل نیستند و به زبان روان کاوانه احساسشان را به فرد مقابل فرافکنی می کنند.


- این گونه افراد رابطه های عاطفی موازی برقرار می کنند

اینگونه افراد رابطه های فعلی شان مشکل جدی ندارد ولی دنبال برقراری رابطه های دیگر و با کوچکترین مشکلی رابطه را تمام می کنند.


- اینگونه افراد حسود یا بدبین هستند

دائم نگران هستند که شریک زندگیشان با شخص دیگری باشد نیاز دارند که تمام مسائل را کنترل کرده ، دائم با او در ارتباط هستند . با دیگران و بدون شما وقت می گذرانند به طور مرتب پیام میدهند حسادت می‌کنند و می‌خواهند که ثابت کنند پایبند هستند این فشار و کارها امکان دارد باعث شود که رابطه را تمام کنند.


- مدام در حال انتقاد هستند

میدانم که بی عیب و نقص بودن غیر ممکن است ولی همیشه به دنبال یک شریک بی کم و کاست هستند از تمام کارهایشان از آشپزی گرفته تا لباس پوشیدن مدام ایراد می گیرندراضی نگه داشتن آنها کاری غیرممکن است و کم‌کم شخص مقابل را خسته می‌کنند و رابطه را به اتمام می رسانند.


- از روبرو شدن با مشکلات ممانعت می‌کنند

حتی زمانی که هیچ گونه رابطه خوب نیست وقت زیادی را صرف این می کنید که خود را قانع کنید که رابطه تان بسیار خوب است زمانی که شریک زندگی تان تلاش می کند که در مورد مشکلی با شما صحبت کند می گوید که به نظرتان مشکلی وجود ندارد و تمام مسائل درست می شود.


- خود را مورد تخریب قرار می دهند

اینگونه افراد مدام در مورد خودشان بد حرف میزنند و اعتماد به نفس اینگونه افراد پایین است و بیشتر مردم علاقه ندارند که حرف های درون شان را فرد دیگری بشنود زیرا زمانی که فرد مقابل از واگویه‌های درونی شما با اطلاع شود که شما برای خود ارزشی قائل نیستید کم کم رابطه خود را با شما تمام خواهد کرد.


تخریب نمودن رابطه چه مشکلاتی را برای شما ایجاد خواهد کرد ؟

امکان دارد متوجه شوید که تخریب ناآگاهانه رابطه خودتان بازیگری چه ایراداتی دارد ، رابطه های گوناگون کوتاه‌مدت ظاهر مسئله را دارد ولی ریشه آن ترس از نزدیکی و صمیمیت اصل که می توانند در دراز مدت مشکلاتی را برای شما به همراه آورد.


چند نوع از نتیجه های دراز مدت یک چنین رفتارهایی عبارتند از :

 1.  نداشتن فرزند و خانواده :   چنانچه بعضی از مردم علاقه ای به داشتن فرزند ندارند ولی بعضی از از آنها بلعکس این آرزو را دارند .

 2.  تنهایی :   نداشتن رابطه نزدیک باعث احساس تنهایی و انزوا می شود امکان دارد که برای روابطی تلاش کنید که قادر به حفظ نمودنشان نیستید .

 3.  کمبود روابط صمیمی :   ممکن است با افزایش سن یک رابطه صمیمی ، امن و طولانی در زندگی تان بیشتر حس کنید.

 

توقف کارشکنی و تخریب روابط

برای خاتمه دادن به یک چنین مشکلاتی باید در ابتدا روی رفتارهای خود بیشتر بررسی کنید چنانچه با خود راست نباشید و تمام رفتارهای آسیب زا و سوء استفاده گرانه را درخود نشناسید هرگز نمی توانید آن ها را متوقف کنید اولین قدمی که در باب درمان می توانید برای کمک به خودتان بردارید مراجعه به یک روانشناس خوب برای شناخت مشکلات ، رفتار و ریشه های ناخودآگاه یک چنین مشکلی است تا بتواند به شما کمک کند . به صورت کلی برای توقف این اشتباهات باید به این چند نکته توجه کنید.

 

       پست پیشنهای :   از سیر تا پیاز پنهان کاری آقایون

icon question

 
شناسایی سبک دلبستگی

بهترین نوع دلبستگی از نوع ایمن می باشد در این گونه دلبستگی اشخاص به هم اعتماد دارند و علیرغم رابطه ای که با همدیگر دارند هویت مستقل خود را نیز حفظ می کنند .
تجربه های زمان کودکی می تواند باعث ایجاد سبک دلبستگی ناسالم و اجتنابی در افراد شود گاهی اینگونه دلبستگی برای برخی از بزرگسالهایی که خواستار روابط مستحکم هستند و قصد تشکیل خانواده را دارند مشکل ایجاد می کند خوشبختانه این گونه مشکلات به کمک یک روانشناس خوب قابل حل است.

 

چه مسائلی مشکلاتتان را بیدار می کند ؟

ترس داشتن از صمیمیت هم می‌تواند تا هنگامی که یک محرک آن را فعال کند خاموش بماند این محرک امکان دارد بعضی از رفتار ها ، حرف ها و یا مکان ها باشد شناخت یکی از عاملها برای پیشگیری ازاشکار شدن آن به شما کمک خواهد کرد.


آیا شما گذشته را با امروزتان اشتباه می گیرید ؟

به طور معمول اثرات گذشته بر رابطه های فعلی افراد دیده می شود به طور مثال ناخواسته همسرتان را شبیه فردی که قبلاً از آن سوء استفاده می کرده اید می باشد به همین علت به او نزدیک نمی شوید اینکه یاد بگیرید به خودتان بگویید این مسئله برای گذشته بوده و او فرد متفاوتی است می تواند به شما بسیار کمک کند تا رفتاری مانند موقعیت فعلی داشته باشید البته بعضی اوقات اشتباه گرفتن مسائل گذشته به صورت کاملاً ناخودآگاه رخ می دهد و باید برای حل این مسئله و ریشه های آن از یک روان درمانگر خوب کمک گرفت.

 

می توانید از یک روانکاو خوب کمک بگیرید

چنانچه همیشه در حال تخریب روابط‌تان با افراد هستید می توانید حتماً از یک روانکاو خوب کمک بگیرید به همین علت این مشکل بیشتر در رابطه های عاطفی اولیه شما داشته است شما به تنهایی نمی توانید آن را حل کنید. میتوانیداز یک روانکار یا روان درمانگر متبحر در این زمینه کمک بگیرید تا اثرات مخرب رابطه های پیشین را حل کنید.

 

مشاوره حضوری روان شناسی در مشهدمشاوره تلفنی روان شناسیمشاوره رایگان روان شناسی

 

 برای دریافت راهنمایی بیشتر و اخذ نوبت می توانید با
 
شماره
تلفن های ۰۹۱۵۴۴۳۳۴۸۷ و ۰۹۱۵۲۴۵۵۳۶۶ تماس حاصل فرمایید

 

زوج درمانگر خوب در مشهد | عشق مثلثی | 09154433487

 
 
 
  
الو روانشناس
 

سامانه الو روان شناس

© Copyright Qode Interactive. This is a part of R.C.C theme.

 

Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1