علت مراجعه به روانشناس | روانشناس نعمتی مشهد 

تلفن پذیرش و منشی جهت رزرو وقت :


09154433487 | 09156665431

 

  

یک روانشناس با بیان اینکه آمار مراجعه حضوری افراد به مطب روانشناسان و همچنین کلینیک های سلامت روان افزایش یافته است و همچنین با تاکید بر اهمیت مسئولیت های اجتماعی و ارتقای روحیه حمایت اجتماعی در زمان حل بحران گفت این حمایت ها در اوایل شیوع بیماری بسیار پررنگ می باشند ولی به دنبال طولانی شدن دوران بحران کاهش می یابند در حالی که این قصه امکان دارد تا چند ماه ادامه داشته باشد و تضعیف این گونه حمایت ها نگران کننده است.

 

علت مراجعه به روانشناس

 

امروزه با افزایش مراجعه بیماران به مطب ها و کلینیک های سلامت روان چه به صورت حضوری و چه غیر حضوری که شامل مشاوره های تلفنی واتساپی و است طی چند سال اخیر افزاایش یافته است که این مسئله می‌تواند نشانه افزایش استرس ، اضطراب ، بی تابی و تحریک‌پذیری اشخاص باشد .

 

مراجعه به مشاور خانواده ریختن پول در «جوب» است؟

گرچه تا کنون تصورات افراد درباره دریافت خدمات روانشناسی و مشاوره به نسبت چند سال گذشته بسیار تغییر کرده و کمتر شاهد آن دید منفی پیرامون مراجعه به روانشناس و گرفتن خدمات مشاوره هستیم اما همچنان دیدگاه‌هایی وجود دارد که رفتن نزد مشاور و هزینه کردن برای اخذ خدمات مشاوره و روانشناسی به منظور رفع مشکلات خانوادگی را «ریختن پول در جوب» می‌داند.

هنوز هم در میان برخی افراد احساس «شرم» نسبت به مراجعه به روانشناس و دریافت خدمات مشاوره وجود دارد، به طوری که یا افراد به زعم خود «روانی» نیستند و افراد غیر روانی و سالم نیازی برای گرفتن خدمات مشاوره ندارند و یا چون انتظار دارند در همان جلسه نخست درمان مشکلشان حل شده و به نتیجه دلخواه برسند، از ادامه دادن جلسات خودداری کرده و  هزینه کردن در این راه را بیهوده می‌دانند.

بسیاری از افراد نیز معتقدند تا زمانی که اقوام و دوستان صمیمی برای گفت وگو و به اصطلاح «درد و دل کردن» در اطرافشان حضور دارند، دیگر نیازی برای پرداخت چنین هزینه‌هایی وجود ندارد و تخصص و تحصیلات یک روانشناس را هم سطح با افراد غیر متخصص تنزل می دهند و بی‌طرف بودن روانشناس و قضاوت صحیح و ارائه راهکار درست از سوی او را نادیده می‌گیرند.

فارغ از هزینه‌های بالای جلسات روانشناسی و مشاوره که استفاده از این خدمات را به قول رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور به «کالایی لوکس» برای مردم تبدیل کرده است و بخشی از مردم تنها از روی ناتوانی در پرداخت هزینه ها از دریافت خدمات روانشناسی خودداری کرده و بعضا به سمت روانشناس نماها و اخذ مشاوره‌های غیر علمی روی می آورند، اما بخشی از مردم اساسا استفاده از خدمات روانشناسی و شرکت در کلاسها و جلسات مشاوره را «کسر شان» می‌دانند.

هنوز هم پس از مدت‌ها فرهنگ سازی به منظور لزوم استفاده از خدمات روانشناسی و مشاوره، به نظر می رسد بخشی از مردم تنها در مورد گرفتن خدمات مشاوره پیش از ازدواج و یا مشاوره پیش از طلاق (آن هم به اجبار قانون) به پذیرش رسیده‌اند، حال آنکه مراجعه زوجینی که هیچ مشکلی در زندگی مشترک ندارند به روانشناس متخصص برای شناخت بیشتر نسبت به روابط خود و جلوگیری از بروز کدورت‌ها و اختلافات احتمالی نه تنها به بهبود روابط زوجین کمک می‌کند بلکه از تشدید اختلافات موجود و در نهایت طلاق نیز جلوگیری کرده  و به نوعی می‌توان گفت مراجعه به روانشناس و دریافت خدمات مشاوره پس از ازدواج و حین زندگی مشترک برای زوجینی که هیچ مشکلی جدی و خاصی با هم ندارند نیز بسیار کمک کننده است.

 

اگر دلخوری بین شما و همسر رخ داد در همان روز با همسر مطرح کنید، حتما جلسات خانوادگی به صورت هفتگی و نیم ساعت در روز داشته باشید.

تا دلخوری‌های پیش آمده و ابهامات رد شود و مساله حل نشده‌ای در ذهنتان باقی نماند و منجر به خشم نشود.

ما بدون بیان دلخوری انتظار داریم طرف مقابل رفتارش را درست کند و این غلط است.

درباره دلخوری‌هایتان با همسرتان صحبت کنید و حرف‌های او را هم بشنوید چراکه ممکن است برداشت شما غلط بوده باشد.

 


عوامل بروز اختلال های سلامت روان افراد
 همچنین این مسئله نشان دهنده بحران روحی و روانی بالای افراد است که ریشه های فراوانی در سطح جامعه دارد این ریشه ها می توانند عوامل اقتصادی طلاق و خیانت داشته باشد و همچنین می تواند عدم شناخت و درک افراد را نسبت به هم نشان دهد همچنین می‌تواند از عدم آگاهی افراد نسبت به خود و محیط اطرافشان باشد . ولی در این میان می‌توان به بیکاری و بی پولی به عنوان مشکل جدی تری در جامعه اشاره کرد که خود می تواند باعث افزایش بروز بیماری ها و اختلالات روانی در بین افراد شود .

 

{module title="درباره الو روانشناس - مقالات"}


عوامل موثر در تشدید بحران های روحی و روانی
در بسیاری از کشورهای مترقی به محض کمی بهتر شدن اوضاع و شرایط مشاغل و کسب و کار ها و بستر های مناسب خانوادگی شرایط بحران های روحی روانی التیام یافت . با افزایش سطح استرس و اضطراب تم ایمنی بدن را تضعیف می شود و آسانه تحمل و تاب‌آوری افراد جامعه کاهش می‌یابد و در نهایت با افزایش سطح خانواده و جامعه می شود .

 

       پست پیشنهای :   درمان قطعی اختلال پانیک

icon question

 
شدت وضع بیماران اعصاب و روان

برای کاهش سطح اضطراب ، استرس ،  افزایش تاب آوری و کاهش سطح تعارض های فردی و خانوادگی می توان افراد را به دو گروه تقسیم کرد :

- دسته اول افرادی هستند که از قبل زمینه بیماری‌های اعصاب و روان داشته‌اند و از خلال هایی مثل استرس و پانیک رنج می برند شرایط اینگونه افراد طی این دوره بسیار تشدید شده و حتماً باید تحت کنترل و درمان قرار بگیرند .

- دسته دوم افرادی هستند که بیماری زمینه ای ندارند اما در این شرایط تحریک‌پذیر کم حوصله افسرده و یا مستند شده‌اند برای این گونه افراد تکنیک ارتقاء بهداشت روان و تمدد اعصاب استفاده میشود در یک چنین شرایطی مدیتیشن آرامش عضلانی تمرکز ورزش حضور در طبیعت و سایر تفریحات پیشنهاد می شود.

 

 {module title="سه بنر انواع مشاوره"}

 

       پست پیشنهای :   از سیر تا پیاز پنهان کاری آقایون

icon question

 

علت مراجعه به روانشناس | روانشناس خوب مشهد

 

 

 
 
 
  
الو روانشناس
 

سامانه الو روان شناس

© Copyright Qode Interactive. This is a part of R.C.C theme.

 

Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1