سه راز پنهان درارتباط با مردان

 

تلفن پذیرش و منشی جهت رزرو وقت :


09154433487 | 09152455366

 

 

مردان می توانند تنها روی یک مسئله تمرکز کنند.

مردان به صورت درونی فکر می کنند و تنها نتیجه پایانی را به ما می گویند.

دسترسی به احساسات برای مردان کار دشواری است.

 

سه راز پنهان درارتباط با مردان


1. از آنجایی که مردان می بایست تنها روی یک مسئله تمرکز داشته باشند نمیتوانند در حین برقراری رابطه با خانم ها غیر از همان رابطه به مسئله دیگری فکر کنند و زمانی رابطه بهتری با خانم ها دارند که بتوانند روی صحبت‌هایشان تمرکز کنند .
آقایان دوست دارند روی مکالمات خود اطلاعات کافی داشته باشند و بتوانند آن را کنترل کنند به همین دلیل است که لحظه صحبت و گفتگو باید تمرکز کافی داشته باشند آنها دوست دارند بدانند که هدف از این صحبت هایی که می کنید چیست و آنکه از آنها چه می خواهید همچنین بدانند لحظه ای که با شما صحبت می کنند چه کار می کنند .

اما اشتباهاتی که خانمها در این موارد مرتکب می شوند : صحبت های شان سربسته ، مبهم و گنگ بوده و فرایند مدار هستند و مردان را جدی نمی‌گیرند .
در این گونه موارد آقایان عکس العملی از خودشان نشان نمی دهند و تنها مقاومت می کنند و اما راه حل مناسب برای یک چنین مشکلی این است که برای همسرتان دستور جلسه مکالمه را واضح و روشن کنید و از او سوالات خود را بپرسید .


2. تمامی مردها به صورت درونی فکر می کنند و به طور کلی تفکر درونی دارند و فقط نتیجه پایانی را به ما می گویند . به طور کلی تمامی مردان راه حل مدار هستند .آقایان زمانی وجود خود را ابراز می کنند که پاسخ تمامی مسائل را از قبل بدانند.


خانمها با صدای بلند فکر می کنند و هیچ وقت از امید هایشان صحبتی نمی کنند و به همسرشان فشار می‌آورند که فوری جوابشان را بدهد .عکس العمل آقایان در این موارد این است که فکر می کنند خانم ها خیلی صحبت می کنند و همچنین صبر کمی دارند و کاری می کنند که خانم ها هر چه زودتر صحبت های خود را تمام کنند در این گونه مواقع راه حل مناسب این است که در مورد اطلاعات خود با همسرتان صحبت کنید و مسائل را با او در میان بگذارید و از او بپرسید که آیا دوست دارد در مورد مسائل صحبت کنید و یا ترجیح می دهد و بعدا در موردش حرف بزنید همچنین در مورد سبک ارتباطی خود با همسرتان صحبت کنید و زمان بگذارید تا به جواب برسد زمانی که از شکایتی دارید از قبل به همسرتان بگویید .


3. آقایان مثل خانم ها به راحتی و سادگی به احساسات خود دسترسی ندارند.مردها تنها با چیزی راحت تر هستند که برایشان آشنا تر باشد . مردها در زمینه عواطف واحساسات مهارت چندانی ندارند و در این مقوله از خود مقاومت نشان می دهند . اشتباه دیگری که در این موارد خانم ها مرتکب می شوند این است که معمولا مرد ها غیر احساسی هستند و ما به خاطر همین مسئله آنها را سرزنش می کنیم و از آنها توقع داریم که به سرعت به احساسات ما پاسخ بگویند و همچنین در این لحظه باید به لحاظ احساسی گویا و ناطق هم باشند .عکس العملِ آقایان در این مورد این است که آقایان زمانی‌ که به احساس های خود آگاهی ندارند و از سمت شما نیز تحت فشار قرار می گیرند  تلاش می کنند که موضوع را عوض کنند تا بتوانند با گفته هایشان از شما زمان بخرند واحساسات خود را به دست آورند همچنین فکرمی کنند یا بهتراست بگوییم که احساس می کنند آنها را سرزنش کرده اید و زن ها آنها را درک نمی کنند و در مقابلشان شورش می کنند و سعی می کنند با حرف زدن و کلمات خود به شما حمله می کنند .


راه حل مناسب در این موارد این است که :

زمانی که همسرتان ساکت است به این معناست که به شما بی توجه نیست تنها ذهنش مشغول است و در حال پردازش اطلاعاتی است که شما به او داده اید او سعی می‌کند که با احساسات خود ارتباط برقرار کند .

زمانی که همسر یا نامزدتان به سختی احساسات خود را ابراز می کند به حرف های او گوش فرا دهید و در سکوت و او را در آغوش گرفته باشید .

 

{module title="درباره الو روانشناس - مقالات"}

 

توصیه شماره یک :
زمانی که مردی از احساسات و افکار خود صحبت می کند وسط حرف های او نیایید .
زمانی که وسط حرف های او می آیید افکار و احساسات او را مختل می‌کنید و او نمی تواند احساسات خود را به راحتی با شما درمیان بگذارد . مردها نیاز دارند که در زمان صحبت کردن بر روی حرف هایشان تمرکز داشته باشند تا به احساسات خود دسترسی داشته باشند و زمانی که تمرکز آنها را به هم میزنید از دستتان ناراحت خواهند شد . ذهن مرد ها هدف مدار است وتلاش دارد تا آن را کامل کند هر مسئله ای که ذهن آنها را مختل کند و تمرکز آنها را بر هم بزند آنها را ناراحت میکند 
زمانی که در میان حرف های مرد ها صحبت می کنید آن ها اینطور برداشت می کنند که شما دارید به آنها می‌گوید که باز هم اشتباه کردی و آنها را سرزنش میکنید .

 

راه حل مناسب در این گونه موارد این است که تنها زمانی که صحبت می کنند به حرفهایشان گوش کنید و صحبت های آنها را قطع نکنید .زمانی که بین کلمات خود توقف می کند از لحظه استفاده نکنید و بگذارید به احساسات و افکار خود دستیابی پیدا کند و بتواند آنها را به زبان بیاورد زیرا برای مردها بسیار مشکل است که همزمان روی چند مسئله تمرکز کنند . زمانی که همسر یا نامزدتان می خواهد با احساساتش تماس برقرار کند در این لحظه صبور باشید . در ابراز احساسات خود مهارت لازم را کسب کنید یعنی بدانید که در هر لحظه چه رفتاری با همسرتان داشته باشید . بزرگترین اشتباه خانم ها به هنگام گفتگو با یکدیگر این است که بی صبر هستند بالاترین همسرداری این است که شنونده بهتری باشیم .

 

دسترسی به احساسات برای مردان کار دشواری است راه حل آن چیست ؟
1. همسر یا نامزدتان را به خاطر اینکه از لحاظ احساسی زیاد گویا نیست سرزنش نکنید سعی کنید به او حق بدهید زبان عواطف و احساسات برای آقایان مثل زبان دوم است در صورتی که برای خانم ها مانند زبان مادری می باشد توقع نداشته باشید که در بروز دادن احساساتش به صراحت و روانی شما صحبت کند زمان بدهید تا با احساسات خود تماس برقرار کند به همسرتان زمان بدهید تا بتواند با احساساتش ارتباط برقرار کند و بداند مشکل اصلی چیست و از چه ناراحت است تمایل به تمرین ابراز احساسات و تخلیه عواطفش را تحسین کنید حتی اگر در این اقدام به کندی حرکت کند.
2. برای او از الگوی احساسات لایه ای توضیح دهید همچنین راه های عبور از این لایه های احساسی را نیز شرح دهید و به او کمک کنید که از یک لایه به لایه دیگر چطور عبور کند.
3. به همسر یا نامزدتان بگویید که من تو را درک می کنم .برای آقایان هیچ مسئله ای ناراحت کننده تر از این نیست که حس کنند شما درکشان نمی کنید . زمانی که نشان دهید احساسات همسر یا نامزدتان را درک می کنید آنها نیز برای احساسات شما احترام بیشتری قائل می‌شوند .
 از روش تعکیس می‌توانید کمک بگیرید طبق این روش سعی کنید به صورت فعال به صحبت های آنها گوش فرا دهید و بعضی از اوقات گفتگوهایش را تکرار کنید سپس از او بپرسید که درست منظورش را متوجه شده اید یا نه .


+ به همسر خود نشانه های گفتاری و بینایی ارائه دهید و نشان دهید که او را خوب درک می کنید .


+ زمانی که همسرتان با شما صحبت می کند سر خود را به علامت تایید گفته های او تکان دهید .

در این حالت مرد ها احساس می‌کنند که پذیرفتنی هستند و حس می کنند که به خوبی به حرف‌های آنها گوش می دهید . جملاتی مثل آره درکت می کنم البته به این معنی نیست که تمامی حرف‌های او را تایید می کنید تنها به این معناست که او را درک می‌کنید .


+ همسر خود را نوازش و لمس کنید .

زمانی که به صورت جسمانی همسرتان را نوازش می کنید همسر شما احساس نزدیکی بیشتری با شما می کند و این مسئله مکالمات احساسی و ارضا کننده تری را بین هر دو شما برقرار خواهد کرد .
زمانی که آقایان حس می کنند که مورد تهدید واقع شده‌اند خیلی می ترسند و احساس آسیب پذیری در آنها بیشتر می‌شود و تلاش می کنند خانم ها را از احساسات شان بیرون بکشند . در این مواقع شما را درک نمی‌کند و احساسی نیز به شما ندارند .


 بیشتر آقایان با قوه مغز و تفکر خود می توانند ارتباط برقرار کنند و تسلط بیشتری دارند تا قلب و احساسات خود ، زمانی که خانم ها به ابراز احساسات خود می‌پردازند آقایان احساس ضعف می کنند و به خاطر همین شروع می‌کنند به موازنه احساسات و در این راه سوالات زیادی نیز می پرسند و مشاهدات علمی خود را نیز انجام می دهند .
 آقایان شب هنگام احساس خستگی زیادی دارند از این رو بر احساسات خود تسلط کمتری دارند .
آقایان مکالمه را به منزله نبرد قدرت می بینند زمانی که مکالمه درباره موضوع های عاطفی است احساس توانایی کمتری می کنند به همین خاطر فکر می کنند که مکالمه را به تأخیر بیاندازند تا شانس برنده شدن بیشتری داشته باشند این پالت در خانم ها وجود دارد خانم ها به صورت کاملا مریضی دوست دارند زمانی که مردها خسته هستند در مورد یک چنین مسائلی صحبت کنند چون می دانند در این لحظه مقاومتشان پایین تر است فکر و ذهنشان شفاف نیست .
در این گونه مواقع آقایان می ترسند که تا صبح ادامه دهید با آنها از خوابشان محروم شوند . معمولا آنها برای صحبت کردن نیاز به یک دستور جلسه دارند . همچنین می‌ترسند که صبح دیر به محل کارشان برسند و کار خود را از دست بدهند به این خاطر به شما پاسخ منفی می دهند .

 

راه حل مناسب برای این مسئله این است که دیگر در مورد صحبت‌های دیرهنگام به توافق برسید .
شاید لازم باشد برخی از اوقات با یکدیگر همکاری کنید و تا فردا صبح با هم صحبت کنید .
می‌توانید در مورد مسائل خود یک محدودیت زمانی در نظر بگیرید و همان موقع با هم صحبت کنید احساسات منفی را در خود نگه ندارید تا اینکه بخواهید به یکباره آن را روی سر همسرتان خالی کنید سعی کنید احساسات منفی خود را با همسرتان در میان بگذارید تا روی هم انباشته نشود چون حل و فصل یک چنین مسائلی بسیار وقت گیر است و امکان دارد شما آنها را فراموش کنید و در ناخودآگاه شما باقی می ماند .


چرا زمانی که به همسر یا نامزدمان نصیحت یا توصیه هایی ارائه می دهیم و یا پیشنهادی به آنها می دهیم اول آنها مخالفت می کنند ولی بعد از مدت زمانی موافقت می کنند ؟و طوری رفتار می کنند که گویی خودشان به این مسئله رسیده‌اند ؟
پاسخ این است که مردها دوست دارند احساس کنند به تنهایی کارهای خود را انجام داده اند و همیشه حق با آنهاست مردها به شدت اهل رقابت هستند حتی با همسرشان برخی اوقات زمانی که ایده ای به ذهنتان می رسد ممکن است با شما موافق باشند اما از پذیرفتن آن ایده امتناع می کنند اعتراف و تسلیم شدن به اینکه نظر شما هم صحیح است باعث می شود که حس کنند شما باهوش تر هستید پذیرفتن یک چنین مسئله‌ای برای مرد ها خوشایند نیست .
آقایان نیاز دارند که حس کنند رئیس اند و مسئولیت تصمیم گیری ها و پارک ها به عهده آنهاست .
زمانی که خانم ها راه حلی برای مشکلات ارائه می دهند امکان دارد که با آن راهکار موافق هم باشند اما حس ریاست آن ها مانع پذیرفتن آن مسئله در ظاهر می شود این یک امر غریزی در مردان است و آن را با تمام اصرار انکار می کنند .
آقایان احساس استقلال را دوست دارند و فکرمی کنند که خودشان به تنهایی کارها را انجام داده اند .


راه حل مناسب برای این مسئله نسبت به مردها به طور عمدی یک چنین رفتارهایی ندارند این مسائل غریزی است . به صورت آگاهانه گفته های خانم ها را نادیده نمی گیرند بلکه جزء غریزه آنهاست تا اینکه زمان بخرند و بگویند چرا زودتر به فکر خودم نرسید


چرا برخی از همسران در رابطه با ابرازعواطف و احساسات شان گرم نیستند و به آن اندازه که خانمها پذیرای احساسات آنها هستند آنها پذیرای احساسات خانم ها نیستند؟
به عنوان مثال وقتی شما می خواهید به مهمانی بروید آرایش می کنید و از همسرتان می پرسید آرایش من چطور شده همسرتان تنها پاسخ می گوید خیلی خوب است بعد شما برمی گردید و می گوید فقط همین او می گوید چیز بیشتری از من میخواهی بشنوی خوب شده است دیگر تو کلاً سیری ناپذیر هستی .

حالا جواب این مسئله این است که باید برگردیم به ریشه روانکاوانه این مسئله همانطور که می دانیم در ابتدای خلقت آقایان به فکر دور دست ها بودند تا دشمن و گرگ و حیوانات وحشی به آنها و خانواده شان آسیبی نزند و خانم ها به فکر آتش و شمع و بچه ها بودند تا آنها را سیر کنند به طور کلی مردها یاد گرفتند که به فکر مسائل کلی باشند و ریزنگر نیستند در جایی که خانمها به شدت به مسائل موشکافانه توجه می کنند و ریز نگر هستند مردها باید هوشیارانه به مسائل بپردازند در جایی که خانمها فقط به فکر مسائل درونی خانواده هستند و مسئولیتهای هر دوی آنها نیز متفاوت است .
خانم ها اینطور آموزش دیده اند که تمامی جزئیات را ببینند و مشکل در این جاست که انتظار دارند آقایان نیز همین نوع ادراک را داشته باشند در حالی که آقایان اینگونه نیستند و به کلیات بیشتر دقت می کنند .


راه حل این مشکل این است که به همسرتان آموزش دهید به جزئیات توجه بیشتری داشته باشد قیافه و لباس هایی که می پوشید را بیشتر دقت کند و از همسر زیبایی همسرش تعریف کند .
قبل از اینکه بحث بالا بگیرد این مسئله را به صورت کاملاً مهربان با یکدیگر در میان بگذارید .
می‌توانید در مورد مناظری که می بینید توصیف بیشتری کنید تا همسرتان نیز در جریان جزئیات بیشتر خانه ها قرار بگیرد و آموزش ببیند که او نیز به این مناظر دقت بیشتری کند .
این مسئله به همسرتان آموزش می‌دهد که به جزئیات بیشتر توجه کند و راجع به صحبت کند .
زمانی که همسر یا نامزدتان از شما تعریف می کند یا به موردی اشاره می کند ازاو بخواهید بیشتر در مورد این مسئله توضیح دهد.

 

چرا مردها عصبانیت خود را بیشترا احساساتشان بروز می دهند ؟
مردان زمانی که ترسیده اند و یا نگران هستند با عصبانیت خود را نشان می دهند زمانی که رنجیده هستند نیز عصبانی تر می شوند وقتی احساس گناه نیز می کنند باز هم عصبانی هستند حتی از اینکه اینقدر شما را دوست دارند یا به شما محتاج هستند گاهی باز هم آن را با عصبانیت نشان می دهند .
راه حل این مسئله این است که به کودکی مرد ها نگاهی بیندازیم چون در کودکی پسر بچه بودند که با آنها آموزش داده شده که نباید احساسات آسیب پذیری مثل ترس ، نیازمندی و رنجش را از خود بروز دهند و به آنها گفته می شود که تو دیگر مرد شدی و این احساسات ضعیف به درد دختر ها می خورد پسرهایی که می رنجند ، گریه می کنند مورد مسخره قرار می گیرند و به آنها اصطلاح بچه سوسول گفته می شود به پسرها برای خشن بودن ، قوی بودن و رفتار مردانه داشتن جایزه داده می شود .  آن‌ها چنانچه دعوا کنند و یا عصبانی شوند پذیرفتنی هست چنانچه آنها از این مسئله جا بزنند گریه کنند و یا به ترسند پذیرفتنی نیست هنگامی که حرف می زنید همسرتان احساسات دیگری را مثل خشم تجربه می‌کند به این روش هم می توانید به او کمک کنید از این طریق می‌توانید منطقه امن روانی را برای او ایجاد کنید تا از خشم خود دور شده و احساسات آسیب پذیرش را نیز احساس کند و متعاقباً آنها را ابراز کند .
مردان هرچه عصبانی تر باشند پسر بچه کوچک درون آنها یا کودکی شان بیشتر ترسیده است .
نکته مهم این است که چنانچه همسر یا نامزدتان آرام نیست خشم مزمن و همیشگی دارد که برای شما غیر قابل کنترل و یا آزار دهنده است می توانید فوراً نزد روانکاو یا مشاور خانواده بروید .

 

 {module title="سه بنر انواع مشاوره"}

 

 سه راز پنهان درارتباط با مردان

 
 
 
  
الو روانشناس
 

سامانه الو روان شناس

© Copyright Qode Interactive. This is a part of R.C.C theme.

 

Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1