درمان کوری و سردی عاطفی همسران | روانشناس نعمتی

تلفن پذیرش و منشی جهت رزرو وقت :


09154433487 | 09152455366

 

 

تعریف کوری عاطفی :

بعضی از زوجین هیچ حرفی برای گفتن با هم ندارند و هر زمان که احساس تنهایی می کنند ، هر فردی به اتاق خود رفته یا سرگرم کار مورد علاقه خود می رود و به محض دیدن یک فامیل یا دوست زبان باز نموده و حرفهای ناگفته زیادی باهم دارند حتی درباره همسرشان اینجا مشکل جدی تر می شود .

 

درمان کوری و سردی عاطفی همسران

 

کوری عاطفی یعنی هر دو زن و شوهر حرفی برای گفتن در زندگی مشترک ندارند و هر یک در خانه یا اتاق خود ، مشغول کار خودشان هستند. چنانچه زندگی مشترکتان دچار چنین وضعیتی شده احتمال دارد که دچار کوری عاطفی شده اید و باید زود فکر چاره ای باشید .

کوری عاطفی چگونه شکل می گیرد؟

سالها طول می کشد تا این مشکل به وجود می آید یا وقتی هر دو زوج بدون شناخت هم ازدواج می کنند بعد از مدتی می بینند که دو دنیای متفاوت دارند . حرفهای یکدیگر را نمی فهمند و برایشان جذابیت ندارد و حتی مسخره و آزار دهنده است بعد از مدتی گفت و گوهای اولیه هم از میان می رود و هر دو زن و شوهر ترجیح می دهند که سکوت اختیار کنند تا مشکلی نیز به وجود نیاید.

 

  حتماً بخوانید:  از سیر تا پیاز پنهان کاری آقایون

 

اگر هر دو نفر درون گرا باشند مشکل زیاد جدی وجود ندارد چون هر دو به کم گویی و عدم شورو هیجان عادت دارند و این کم گویی و کم هیجانی نگران کنننده هم نیست و چنانچه هردو برونگرا باشند مشکل زیاد جدی نمی شود و اگر یکی شخصیت درون گرا و دیگری برونگرا باشد وضعیت خیلی خطرناک می شود چون یکی پر شور و هیجان و پر حرف و دیگری کم شور و حرف و همیشه به یک نفر خیلی سخت می گذرد و احتمال کوری عاطفی وجود دارد .

موضوع زمانی پر رنگتر می شود که فرد به محض تماس با فامیل یا دوستان شروع به گفتگو می کند و حرفهای ناگفته بسیاری با یکدیگر دارند .

نشست و کفتگوی موثر نقشی بسیار مهم در زندگی مشترک دارد مخصوصا در زندگی زناشویی پایه اصلی و مهم رابطه های عاطفی محسوب می شود .زمانی که درکی درست از احساسات هم نداشته باشیم حرفهایمان تکراری شده و زود تمام می شود .

 

 {module title="درباره الو روانشناس - مقالات"}

 

مراحل مرگ عاطفی همسران :

  •  مرحله اول مخالفت با هم :  مخالفت در تمامی زندگی های زوجین اتفاق می افتد چون تعداد تعاملهای ما بین زوجین خیلی بیشتر از رابطه های دیگر می باشد و به همین نسبت هم احتمال اختلاف بیشتر می شود و در صورتی این مخالفتها بیان نشود به رنجش و عصبانیت تبدیل خواهد شد .
  •  مرحله دوم رنجیدن وعصبانی شدن :  در طی این مرحله فرد مورد طرد وعدم پذیرش قرار می گیرد و او نیز واکنش نشان داده و سر موضوعات کوچک و بدون رابطه دعوا به راه می افتد وعلت را در جای دیگری جستجو کنید .
  •  مرحله سوم طرد و عدم پذیرش :  پس از یک دعوای طولانی مدت زوجین به هم بی اعتنایی و بی توجهی نموده در واقع بیشتر جدایی و طلاق ها در طی این مرحله اتفاق می افتد .
  •  مرحله چهارم سرکوب کردن :  سرکوب نوعی حس کرخی و بی حسی می باشد . دیگر شما حسهای منفی خود را احساس نمی کنید ولی در برابر شما بهای بزرگی می پردازید و دیگر حساهای مثبت خودتان را درک و لمس نخواهید کرد . چیزی که این مرحله را فاجعه بار می کند نوع رابطه ی  است که زوجین با یکدیگر دارند . 

 

  حتماً بخوانید:    درمان قطعی اختلال پانیک

 

درمان طلاق عاطفی همسران

اگر به وقت شناخته شود می توان با راهکارهای مناسب جلوی تمام پیامد و آسیب های آن را می توان گرفت .

 

 {module title="سه بنر انواع مشاوره"}

درمان کوری و سردی عاطفی همسران | روانشناس نعمتی

 
 
 
  
الو روانشناس
 

سامانه الو روان شناس

© Copyright Qode Interactive. This is a part of R.C.C theme.

 

Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1