توقعات نابه جا از همسر | روانشناس نعمتی

 

تلفن پذیرش و منشی جهت رزرو وقت :


09154433487 | 09152455366

 

  

از همسرتان توقعات نابجا نداشته باشید

اگر انتظارات نادرست و غیر واقعی از همسر به موقع شناسایی نشود ازدواج با بدبختی و شکست مواجه خواهد شد. به طور کلی هیچ همسری را نمی توانید پیدا کنید که از طرف مقابلش خواستی نداشته باشد تا زوجینی که در فضا های رمانتیک به یکدیگر "عزیزم"  می گویند که از تو هیچ گونه توقعی ندارم باز هم در پیچ و خم های زندگی مشترک انتظارات و توقعات از این دیگر دارند و می خواهند که به آن توجه شود البته این انتظار ها کاملاً دو طرف است.

زیرا در زندگی مشترک برای هر دو شخص حقوقی مشخص شده که در قالب همان انتظارات برآورده شوند. در رابطه زوجین حداقل انتظاری که هر دو طرف خواهان آن هستند حس عشق خوشبختی آرامش و امنیت است در این مابین چنانچه زوجین مرز بین طبقه ها را به جا و نابجا ندانند قطعاً با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد.

 

توقعات نابه جا از همسر

 

نکاتی که زوجین نباید از آن غافل شوند

نکته بسیار مهم در مبحث ازدواج این است که هر دو زن و شوهر چون در محیط های متفاوت تربیتی بزرگ شده اند پس از لحاظ اقتصادی تعداد فرزندان و سلامتی رابطه والدین و همچنین مسائل فرهنگی و تحصیلی بسیار با یکدیگر تفاوت دارند و انتظارات متفاوتی نیز از همسرشان خواهند داشت اینگونه خواسته ها گاه معقول و به جاست و گاهی نامعقول آنه جلوه می کند.

همچنین میتواند بستر کشمکش و بحران را فراهم کند خیلی روشن است که این گونه انتظارات کاملا نادرست و غیر واقعی شناسایی می شوند . هر مطلب بعدی به تعدادی از این گونه انتظارات نامعقول که ریشه در باورهای زوجین دارد اشاره می کنیم.

افراد زیادی اصطلاحاتی مثل روانشناس خوب در مشهد یا دکتر روانشناس خوب  را این روزها به دنبال آن هستند و در اینترنت سرچ و جستجو می کنند. راستی، اگر شما هم به دنبال لیست روانشناسان مشهد یا تهران و یا دکتر روانشناس یا دکتر مشاوره خوب هستید، یا به دنبال دکتر روانشناس کودک، نوجوان یا دکتر روانشناس خانواده در مشهد می گردید، با کارشناسان پذیرش سامانه الو روان شناس در تماس باشید تا لیست بهترین روان شناسان مشهد را به شما معرفی کنند. متخصصین سامانه الو روانشناس، براساس تخصص و نیاز روز جامعه و همچنین تعهد و تجربه کاری از مراکز معتبر کشور گلچین شده اند؛ شعار مجموعه ما  تعهد در کار، تخصص در فرایند رواندرمانی و مشاوره و انصاف در برخورد با مراجعین است. قطعا شما هم برای انتخاب یک روانشناس خوب، معیارهایی دارید، ولی پیشنهاد ما به شما تعهد، اخلاق حرفه ای، تخصص و تجربه حرفه ای است، پس با ما همراه باشید.

 

توقعات خود از همسرتان را کاهش دهید

از با اهمیت ترین تکالیف زوجین در سال‌های اول ازدواج این است که توقع های خود از همسرشان را به طور واقع بینانه مدیریت کنند و به نقطه تعادل برساند برای رسیدن به این نقطه تعادل ختنه می بایستی که رویاها و آرزوهای خود را فراموش کند و به دنیای واقعی برگردد.

سپس می توانند طبقه های خود را اولویت بندی کرده و بر اساس واقعیت ها طبقه بندی می کنند پیش از آنکه توقع خود را از همسرتان بخواهید بررسی کنید و ببینید که این نیاز شما معقولانه هست یا نه. در این گونه مواقع می توانید با دوستی که از گفتگو با او لذت میبرید بهره بگیرید.می توانید با سبک کردن بار اینگونه توقعات از دوش همسرتان زندگی مشترکتان را موفق سازید.

 

       پست پیشنهای :   درمان قطعی اختلال پانیک

icon question

 

لیستی از توقعات نابجا از همسر :

۱. با ازدواج رفتار و اخلاق طرف مقابل را میتوان تغییر داد.

۲. باید تمام نیازهای همسر توسط طرف مقابل برآورده شود.

۳. دعوا و مشاجره نباید در زندگی زوجین وجود داشته باشد.

۴. باید طرف مقابل همه توان خود را در راه پیشرفت در ازدواج صرف کند.

۵. همسر هیچگونه حریم خصوصی ندارد.

۶. باید همسر بعد از متاهل شدن قید خانواده اش را بزند.

۷. باید همسر پس از ازدواج رابطه اش را با دوستانش قطع کند.

۸. باید در همه مکان ها با یکدیگر باشیم.

۹. باید در همه حال همسرتان شما را درک کند.

۱۰. باید همیشه در زندگی مشترک عشق و علاقه در روند صعودی باشد.

۱۱. باید همیشه همسرتان با مثل خودتان رفتار کند.

 

از همسرتان توقعاتش را جویا شوید

شناخت و شناسایی همسر آینده تان به گذشت زمان نیاز دارد حتی زمانی که همسرتان شمارا به خوبی شناخته باشد باز هم به زمان نیاز است و برای این کار باید مهارت های جدیدی نیز کسب شود یکی از مهارت های اساسی برای این گونه رضایتمندی این است که اشخاص بتوانند خود را جای همسرشان بگذارند و ببیند که اگر جای او بودند اینگونه رفتار می کردند و به زندگی از دریچه های جدیدی نگاه کنند به این ترتیب رابطه بین زوجین شکل صحیح تری به خود می گیرد.

و هر دو طرف رابطه سودمندترین خواهند داشا بنابراین یکی از راه های مدیریت نمودن انتظارات و توقعات ما این است که از لاک انتظارات خود بیرون بیاییم و تلاش کنیم که نیازها و انتظارات طرف مقابلمان را نیز شناسایی کنیم به این ترتیب درک بهتری از همدیگرخواهیم کرد.


بر توانایی های خود ارزش قائل شوید

هیچ شخصی جز خودتان نمی تواند دریابد که شما چه نیازهایی دارید و چطور میتوانید به این نیاز ها پاسخ دهید به جای اینکه منتظر بمانید که دیگران و به ویژه همسرتان چه کاری باید بکند تا شما از غم و غصه رها شده و شاد شوید . می‌توانید برای قابلیت و توانایی های خود ارزش قائل شوید حتماً در این مورد با همسرتان نیز صحبت کنید.

 

       پست پیشنهای :   از سیر تا پیاز پنهان کاری آقایون

icon question

 
برخورد زوجین با انتظارات نابجا از هم

ملاک سنجیدن انتظار و توقعات از همسر علاوه بر بر عرف دین و قانون عقل و اخلاق و وجدان هم هست حرف انتظاری که در این قالب نگنجد یک نوع توقع غیر انسانی است ست و طرف مقابل حق دارد که آن را برآورده نکند اما نباید با لجبازی و مخالفت به آن دامن زد که هر دو طرف آن را قبول دارند درباره انتظارات درست و نادرست صحبت کند این چنین مسائل با برخوردهای خشن بدتر شده و اصلاح نخواهد شد.

 

مشاوره حضوری روان شناسی در مشهدمشاوره تلفنی روان شناسیمشاوره رایگان روان شناسی

 

 برای دریافت راهنمایی بیشتر و اخذ نوبت می توانید با
 
شماره
تلفن های ۰۹۱۵۴۴۳۳۴۸۷ و ۰۹۱۵۲۴۵۵۳۶۶ تماس حاصل فرمایید

 

 

توقعات نابه جا از همسر | روانشناس نعمتی 

 
 
 
  
الو روانشناس
 

سامانه الو روان شناس

© Copyright Qode Interactive. This is a part of R.C.C theme.

 

Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1